Реєстрація колективних договорів
Комарнівська міська рада нагадує усім зацікавленим сторонам соціального діалогу у сфері укладення колективних договорів, а саме керівникам підприємств, установ та організацій, представникам профспілок, а у разі їх відсутності уповноваженим представникам трудових колективів, іншим роботодавцям про порядок повідомної реєстрації колективних договорів.
Урядом прийнято постанову від 21.08.2019 року № 768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.13 року №115», внаслідок чого зазнав змін затверджений Порядок повідомної реєстрації колективних договорів (далі – Порядок).
Просимо прийняти до відома особливості оновленого Порядку під час розробки та укладення колективного договору, змін/або доповнень до нього, а також нижче надаємо зразок рекомендаційного листа підприємства, установи, організації «Про повідомну реєстрацію колективного договору», який надається до виконавчого комітету Комарнівської міської ради разом із колективним договором, змінами чи/або доповненнями до нього на здійснення його/їх повідомної реєстрації (акцентуємо увагу на тому, що засідання виконавчого комітету відбуваються в останню п'ятницю місяця).
Просимо укладати колективні договори у відповідності до норм та положень цього Порядку.
Особливості оновленого 21.08.2019 року Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів полягають у наступному:
1. На повідомну реєстрацію подається один примірник колективного договору, змін та доповнень до нього разом із додатками та супровідним листом.
На вибір сторін договору пропонується три варіанти подання документів реєструючому органу:
І варіант: оригінал паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками;
ІІ варіант: оригінал електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами;
ІІІ варіант: електронна копія оригіналу паперового документа (фотокопія), засвідчена кваліфікованою електронною печаткою.
2. Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації колективного договору, змін і доповнень до них, повертати їх на доопрацювання, витребовувати додаткові документи та встановлювати додаткові вимоги до оформлення поданих на реєстрацію документів.
3. Реєструючий орган письмово інформує суб’єкта, який подав на реєстрацію договір, про повідомну реєстрацію цього документу, змін та доповнень до нього а також подає рекомендації щодо приведення договору у відповідність з вимогами законодавства (у разі їх наявності).
Звертаємо увагу, що реєструючий орган не робить жодних написів на примірнику договору, змін і доповнень до нього, і не повертає його сторонам.
З повною чинною версією постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року № 768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115» можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Верховної Ради України та використовувати її у подальшій роботі при укладенні колективних договорів/угод.