Пройшла робоча зустріч завідувача Городоцького сектору обслуговування платників Львівської ДПІ із головою Великолюбінської територіальної громади
Днями завідувач Городоцього сектору обслуговування платників Львівської ДПІ Роман Миськів провів робочу зустріч із головою Великолюбінської територіальної громади Йосифом Фабригою. Під час спілкування учасники обговорили питання наповнення бюджету громади, говорили про новації податкового законодавства передбачені Законом України від 18.06.2024 № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».
Роман Миськів звернув увагу голови територіальної громади на виконання Національної стратегії доходів на 2024 – 2030 роки. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 25 липня 2024 року № 854 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі».
Відповідно до світової практики адміністрування податків і зборів запроваджується ризик – орієнтований підхід до податкового контролю, який передбачає мінімальний рівень податкового контролю для платників з високим рівнем дотримання податкового законодавства та зосередження роботи податкового органу на платниках з підвищеним ризиком порушення податкового законодавства.
Законом України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» передбачено щоквартальне формування Державною податковою службою України Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та його оприлюднення на вебпорталі ДПС.
Платники, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв, пов’язаних з оподаткуванням, та потраплять до Переліку, матимуть певні податкові переваги та спрощення механізму взаємодії з податковою службою.
Роман Миськів інформував, що відповідно до адміністративно – територіального устрою, визначеного постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів», вимог наказу ДПС України від 07.10.2024 №747 «Про затвердження переліку державних податкових інспекцій», у зв’язку зі зміною структури, у складі Головного управління ДПС у Львівській області області утворено сім державних податкових інспекцій.
До складу Львівської Державної податкової інспекції ГУ ДПС у Львівській області входить Городоцький сектор обслуговування платників, за адресою: м.Городок, м-н. Гайдамаків, 22, за кодом ДПІ 1305.
Для використання в роботі та інформування платників про зміну місця обліку, голові ТГ надано перелік суб’єктів господарювання, які формують бюджет Великолюбінської територіальної громади.
Також Роман Миськів розповів про основні аспекти адміністрування військового збору запровадженого для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку з 1 січня 2025 року по 31 грудня року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».
У Городоцькому секторі обслуговування платників Львівської ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Яких змін чекати у податковому законодавстві?».
Фахівець Городоцького сектору обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Іван Лазорко провів телефонну «гарячу лінію» на тему: «Яких змін чекати у податковому законодавстві?».
Ці питання стосуються окремих змін в оподаткуванні, внесених до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану», який набирає чинності з 01 грудня 2024 року (далі – Закон № 4015).
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із питань, які були обговорені під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».
Які основні зміни ставки військового збору для фізичних осіб?
Зміна ставки військового збору для фізичних осіб на заробітну плату, доходи від банківських депозитів, оренди нерухомості, виграшів та інших доходів збільшується з 1,5 відс. до 5 відс. і набуває чинності з 1 грудня 2024 року.
Які основні зміни ставки військового збору для фізичних осіб – підприємців?
Для фізичних осіб – підприємців першої, другої та четвертої групи платників єдиного податку обов’язок сплати військового збору з’являється з 1 січня 2025 року.
Для першої, другої та четвертої групи платників єдиного податку – 10 відс. від розміру мінімальної заробітної плати встановленої на початок 2025 року (8 тис грн). Таким чином 800 гривень на місяць;
Для третьої групи платників єдиного податку – 1 відс. від свого обороту за підсумками першого кварталу 2025 року.
Яка ставка військового збору, якщо зарплата за листопад виплачується у грудні 2024 року?
Пунктом 2 розділу 2 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4015 передбачено, що доходи платників військового збору – осіб, визначених пунктом 162.1 Кодексу, нараховані за наслідками податкових періодів до набрання чинності цим Законом, незалежно від дати їх фактичної виплати (надання), крім випадків, прямо передбачених Кодексом.
Тобто з доходів, нарахованих у листопаді 2024 року (та раніше), утримуємо військовий збір за ставкою 1,5 відсотка. Відповідно, якщо у грудні 2024 року виплачується зарплата за листопад, то військовий збір з такої зарплати утримується за ставкою, яка діяла у листопаді – 1,5 відсотка. Адже саме така ставка діяла на момент її нарахування.
Яка ставка військового збору відпускних нарахованих у листопаді та у грудні 2024 року?
Відпускні для цілей утримання військового збору потрібно поділяти по періодах, за які вони нараховані. А саме, до доходу (частини доходу) у вигляді заробітної плати за час перебування платника податків у відпустці до 1 грудня 2024 року застосовується ставка військового збору 1,5 відс., а за час перебування платника податків у відпустці після 1 грудня 2024 року застосовується ставка військового збору 5 відс. незалежно від того, коли проведені нарахування (виплата, надання) таких доходів.
Як стосовно нарахування, утримання та сплати до бюджету військового збору для військовослужбовців?
Для військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної спеціальної служби транспорту ставка військового збору залишається 1,5 відс. від об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1 підпункту 1.2 пункту 161 підрозділі 10 розділу ХХ Кодексу. Крім того, додатково зазначаємо, що залишено без змін положення Кодексу, відповідно до яких у період дії правового режиму воєнного стану не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.
Які зміни подання об’єднаної звітності з податку на доходи, військового збору та єдиного внеску?
Із 1 січня 2025 року відбудеться зміна звітного періоду подачі роботодавцями Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого внеску – з квартального на місячний. Це також означає, що термін, який відводиться на звітування, скоротиться з 40 календарних днів до 20 календарних днів.
Це рішення має на меті підвищити контроль за надходженнями до бюджету, а також дозволить державним органам оперативніше дізнатися про:
нараховані та виплачені фізичним особам суми;
прийняття та звільнення працівників;
укладення та припинення із фізичними особами цивільно-правових договорів тощо.
Де розміщено реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску та інших платежів до бюджету?
В Центрах обслуговування платників податків, на офіційному вебпорталі відповідного територіального органу ДПС або на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/рахунки для сплати платежів
Також фахівець проінформував, що запроваджено дистанційний запис для отримання послуг в секторах Львівської ДПІ – Електронну чергу. Щоб здійснити попередній запис необхідно звернутись до Контакт – центру ДПС за тел.: 0-800-501-00-7 (підменю 6 - записатись в електронну чергу).
Під час гарячої лінії платники податків отримали вичерпні відповіді на всі питання. Всі додзвонювачі отримали вичерпні відповіді та роз’яснення на запитання, які їх цікавили.