Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

«Круглий стіл» Городоцької ДПІ про основні аспекти Національної стратегії доходів з майбутніми підприємцями

Дата: 28.11.2024 12:12
Кількість переглядів: 33

«Круглий стіл» Городоцької ДПІ про основні аспекти Національної стратегії доходів з майбутніми підприємцями

 

 

Городоцька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області активно проводить інформаційні заходи для платників податків Городоччини.

З метою підвищення податкової культури серед громадськості та формування  обізнаних та фінансово грамотних громадян начальником Городоцької ДПІ  нещодавно в черговий раз проведено зустріч з майбутніми підприємцями у форматі «круглого столу».

Зустріч була присвячена основним аспектам Національної стратегії доходів до 2030 року та заходам ДПС із її впровадження (на період 2024 – 2025 роки), підвищення рівня добровільної сплати податків та податкової культури в суспільстві.

Фахівець розпочав свою лекцію з роз’яснення присутнім, що Національна стратегія доходів України (далі – НСД) – це дорожня карта реформування податкової системи, а також удосконалення процедур податкового адміністрування, яка необхідна для забезпечення потенціалу задоволення фіскальних потреб у середньостроковій перспективі. Вона також підтримує економічне зростання через зменшення нерівності та неефективності в політиці та адмініструванні доходів. Це бачення майбутньої системи доходів України, що надає чіткості та мети реформам. 

Спікером акцентовано увагу, що ДПС у рамках виконання НСД забезпечує реалізацію заходів Плану реформування ДПС за напрямами: посилення доброчесності, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, цифровізація та дані, організаційні та кадрові заходи ДПС.

Пріоритетні заходи НСД спрямовані на модернізацію податкового адміністрування та створення умов для справедливої податкової політики, що сприятиме підвищенню ефективності управління державними доходами. Стратегія є баченням майбутньої системи доходів, яка надає чіткості та передбачуваності всім учасникам податкового процесу.

Під час спілкування з присутніми обговорили питання про те, як  розпочати підприємницьку діяльність та скільки податків передбачає система оподаткування України, як оподатковуються доходи громадян та яку систему оподаткування може обрати суб’єкт господарювання.

Також податківець роз’яснив, хто зобов’язаний задекларувати доходи і сплатити податкові зобов'язання та хто має можливість скористатися правом на податкову знижку (в тому числі за здобуття освіти у навчальних закладах). Особлива увага була приділена цифровій трансформації ДПС в контексті євроінтеграції, розвитку електронних сервісів та запровадженню сучасних підходів комплаєнсу.

Спікер заходу наголосив, що сплата податків та зборів є конституційним обов’язком кожного громадянина. Зміцнення доброчесності, виключення уникнення від оподаткування, підвищення рівня дотримання законодавства є головним фактором економічного зростання України.

На завершення зустрічі податківець проінформував платників про можливість самостійно поповнювати такі важливі у їх майбутній роботі знання, приєднавшись до користувачів вебпорталу Державної податкової служби України (tax.gov.ua), суб-сайт Головного управління  ДПС у Львівській області (https://lv.tax.gov.ua), а також сторінок у соцмережах.

Всі присутні отримали вичерпні відповіді та роз’яснення на запитання, які їх цікавили. 

Також, за отриманням усних консультації з питань застосування податкового законодавства, законодавства з питань сплати ЄСВ, допомоги у користуванні сервісами Електронного кабінету платника та застосунку «Моя податкова» щодо отримання адміністративних послуг, подання податкової звітності до органів ДПС, сплати податків та отримання інших сервісів можна звернутись до працівника  Городоцької ДПІ за  телефоном  (231) 30-706.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про новації, запроваджені Законом України № 3813 у коментарі для медіа

 

Днями начальник Городоцької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Роман Миськів дав коментар представникам медіа щодо новацій податкового законодавства, передбачених Законом України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» (далі – Закон № 3813).

Він повідомив, що мета імплементації норм Закону № 3813 – ефективне запровадження особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. 

Утвердження у суспільстві думки про прийнятність і доцільність запровадження елементів соціального договору між платником і ДПС: високий ступінь відповідальності платника, дотримання ним вимог податкового законодавства – не лише іміджеві надбання платника, а й визначені законом преференції. При цьому у фокусі – забезпечення рівних умов для всіх платників податків, прозорість процесів адміністрування, забезпечення справедливості, уникнення корупційних ризиків.

Законом № 3813, зокрема, передбачено: 

1) розширення змісту поняття «податковий ризик» та запровадження терміна «комплаєнс (управління податковими ризиками)»;

2) запровадження Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану; 

3)щоквартальне включення юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування (зокрема, вимоги до рівня сплати податків, вимоги до рівня нарахування заробітної плати тощо), що визначатиметься автоматично, до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (далі – Перелік); 

4) ведення Переліку забезпечуватиме Державна податкова служба України, а інформацію про включення до нього платник податків отримуватиме через електронний кабінет; 

5) щоквартальна публікація Державною податковою службою України на своєму вебпорталісередніх показників критеріїв, які передбачені Законом № 3813;

6) отримання платниками, які не досягли середніх показників критеріїв,такої аналітичної інформаціїчерез електронний кабінет;

7) отримання платниками податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, включених до Переліку, такихпереваг:

мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів; 

скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування – 5 календарних днів; 

отримання індивідуальних податкових консультацій протягом 5 календарних днів; 

закріплення за платником податків комплаєнс-менеджера, з яким платник зможе взаємодіяти, зокрема з використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції; 

право платника податків на свій запит у п’ятиденний строк отримати відомості про наявну у контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків. 

Закон передбачає створення посади «комплаєнс-менеджера» – посадової особи податкового органу, яка буде відповідальна за взаємодію з платниками податків.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень