Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Зустріч на Городоччині: Електронні сервіси та податкові реформи – крок у майбутнє

Дата: 15.10.2024 17:15
Кількість переглядів: 65

    На нещодавній зустрічі з фізичними особами начальник Городоцької ДПІ Роман Миськів розповів про важливі аспекти спрощення комунікацій із податковими органами, впровадження електронних сервісів та вплив Національної стратегії доходів (НСД) на податкову систему України.

     Електронні сервіси ДПС продовжують відкривати нові можливості для платників податків, скорочуючи час на виконання податкових зобов'язань. Зокрема, через електронний кабінет можна подавати звітність, відстежувати платежі та комунікувати з контролюючими органами без потреби у відвідуванні офісів. Така диджиталізація не лише полегшує життя громадян, але й допомагає підвищити прозорість і довіру до податкової системи.

    Ключовим елементом зустрічі стало роз'яснення права на податкову знижку. Податківець наголосив на важливості правильного документального оформлення витрат, що дають право на знижку, та своєчасності подання декларації.

    Також Роман Миськів розповів про стратегічні аспекти Національної стратегії доходів, яка покликана забезпечити макроекономічну стабільність країни через ефективне адміністрування податків та боротьбу з корупцією. Стратегія передбачає впровадження сучасних цифрових рішень для вдосконалення процесів податкового адміністрування та наближення українського законодавства до стандартів ЄС.

 

 

 

Городоцька ДПІ: Заходи з платниками

 

Фахівці Городоцької ДПІ  Головного управління ДПС у Львівській області   провели  зустріч з представниками підприємств та підприємцями.   Під час заходу було розглянуто питання:  «До якого органу ДПС може звернутись платник податків, якщо він вважає, що в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету відображена недостовірна інформація за податками, зборами та єдиному внеску?».

Податківці повідомили, що платник податків має можливість надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетом та сплати єдиного внеску за даними органів ДПС (далі – Запит) через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету.

Платник отримує витяг з інформаційно-комунікаційної системи ДПС (далі – ІКС ДПС) щодо стану розрахунків платника з бюджетом та сплати єдиного внеску у термін не пізніше 2-ого робочого дня після дня прийняття ІКС ДПС Запиту. Одночасно, згідно зі ст. 1 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

Отже, у випадку, коли платник податків вважає, що в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету відображена недостовірна інформація за податками, зборами та єдиному внеску (задвоєння оплати/нарахування, переплата/недоплата), платник може надіслати звернення до органу ДПС за основним (неосновним) місцем обліку. 

Відповідно до ст. 20 Закону № 393, такі звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

 

Відповіді на цікаві питання Городоцьких платників, що надійшли на «гарячу лінію»

 

Систематичне проведення сеансів телефонного зв'язку «гаряча лінія» - є одним з напрямків роботи Городоцьких податківців. Чергова «гаряча лінія» була присвячена питанню щодо видів діяльності, які не можуть бути використані фізичними особами – підприємцями при застосування спрощеної системи оподаткування. Відповідь на одне з цікавих питань наступна.

 Чи має право ФОП – платник ЄП у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначити код виду діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, якщо окремі види діяльності цього коду не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування та не здійснюються таким платником?

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розд. XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному главою 1 розд. XIV ПКУ.

Не мають права обрати та перебувати на спрощеній системі оподаткування, а також не мають права підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи платники податку, щодо яких (та/або щодо засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників яких) у порядку, встановленому Законом України від 14 серпня 2014 року № 1644-VII «Про санкції», прийняті рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), протягом строку застосування таких санкцій.

Нормами п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (фізичним особам – підприємцям) бути платниками єдиного податку.

Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010. Класифікація видів економічної діяльності (далі – КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457 зі змінами та доповненнями. Класифікація видів економічної діяльності (далі – КВЕД) – це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас Класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте, не завжди адаптована до цього повною мірою. Отже, Класифікація не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв’язку з чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД. Слід мати на увазі, що код виду діяльності не створює прав чи обов’язків для підприємств і організацій, не спричинює жодних правових наслідків. Код виду діяльності не обов’язково достатній критерій для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів чи контрактів код виду діяльності - це припущення, а не доказ (абзац восьмий розд. 1 КВЕД ДК 009:2010).

Таким чином, якщо код виду діяльності за КВЕД ДК 009:2010 передбачає кілька видів господарської діяльності, в тому числі ті, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає перелік видів діяльності, які віднесено до відповідного коду, крім видів господарської діяльності, на які встановлено заборону.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень