Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Наслідки несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску

Дата: 03.10.2024 15:47
Кількість переглядів: 113

     Працівники ЦОПу Городоцької ДПІ провели зустріч з платниками податків, під час якої зазначили, що відповідно до абзацу третього частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платники зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. 

        Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464, є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Відповідно до Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року № 449 (далі – Інструкція № 449), формується вимога про сплату боргу (недоїмки), яка направляється рекомендованим листом з повідомленням про вручення на податкову адресу платника

        Згідно з п.3 та п.4 розділу VI Інструкції № 449 податкові органи надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску. Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційно-комунікаційних систем ДПС. Вимога про сплату боргу (недоїмки) вважається належним чином надісланою (врученою), якщо вона надіслана на адресу (місцезнаходження юридичної особи або його відокремленого підрозділу, місце проживання або останнього відомого місця перебування фізичної особи) платника єдиного внеску рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручена платнику єдиного внеску або його законному чи уповноваженому представникові.       Поверненням поштового відправлення у зв'язку із закінченням встановленого строку зберігання або з інших причин, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення, вимога вважається надісланою (врученою) платнику єдиного внеску у день, зазначений поштовою службою у повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

        Відповідно до п.5 розділу VI Інструкції № 449, якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження (отримання) вимоги про сплату боргу (недоїмки) не сплатив зазначених у вимозі сум недоїмки та штрафів з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з податковим органом, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгодженої в результаті оскарження суми боргу (недоїмки) (з дня отримання відповідного рішення податкового органу або суду), податковий орган протягом десяти робочих днів надсилає в порядку, встановленому Законом України № 2464, до органу державної виконавчої служби узгоджену вимогу про сплату боргу (недоїмки).

         Згідно з чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті єдиного внеску.

        Відповідно до ч. 12 ст.9 Закону № 2464, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями зі сплати єдиного внеску зобов’язань зі сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання зі сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

 

Про податкову знижку за навчання під час «круглого столу» у Городоцькій ДПІ

        Під час проведення «круглого столу», працівники Городоцької ДПІ зазначили, що  фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб може повернути собі частину коштів, сплачених за навчання у вигляді податкової знижки згідно з пунктом 166.3 статті 166 Податкового Кодексу України. 

         Відшкодовуються витрати на оплату навчання у дошкільних, позашкільних закладах,  закладах загальної середньої, професійно-технічної  та вищої освіти. Відшкодуванню підлягають лише послуги вітчизняних закладів освіти.

Платник податку,  який має право скористатися податковою знижкою на навчання зобов’язаний подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи,  а також необхідний перелік документів, зокрема:

-  копії платіжних та розрахункових  документів, квитанції, фіскальні чеки, прибуткові касові ордери,  що ідентифікують надавача послуг та особу, яка звертається за податковою знижкою;

- копію договору з навчальним закладом,  в якому обов’язково повинно бути відображено заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти - отримувача послуг,  вартість таких  послуг і строк оплати за такі послуги;

 - довідку про отримані у звітному році доходи у вигляді заробітної  плати;

 - копію паспорта та копію картки платника податків;

- документи, які підтверджують ступінь споріднення ( у разі компенсації вартості навчання члена сім’ї першого ступеня спорідненості);

 - банківські реквізити рахунку для перерахування відшкодування. 

          Декларацію для отримання податкової знижки за 2023 рік можна подати до 31 грудня 2024 рокувключно. 

           Право на отримання податкової знижки на наступний рік не переноситься.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень