Щодо права громадян на податкову знижку - під час «гарячої лінії» у Городоцькій ДПІ
У Городоцькій ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», під чс якої на запитання платників податків відповідав заступник начальника ДПІ – начальник відділу з надання адміністративних та інших послуг Орест Мельник. Найбільше питань стосувалося отримання податкової знижки у зв’язку зі сплатою за навчання та страхування, в т.ч недержавне пенсійне страхування. Громадяни цікавилися переліком документів, які необхідно подавати аби підтвердити право на знижку по конкретних витратах, в які терміни проводиться перерахунок, як правильно заповнити декларацію про майновий стан і доходи. Також, додзвонювачі запитували про умови надання знижки та механізм розрахунку суми до повернення.
Під час спілкування посадовець наголосив на можливості подання декларації без відвідування податкової інспекції, в режимі онлайн. Розповів про спрощення процедури декларування доходів громадянами через електронний сервіс «Передзаповнення декларації про майновий стан і доходи» розділу «ЕК для громадян» в Електронному кабінеті, за допомогою якого можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді. Для декларантів, які використовують право на податкову знижку, є можливість додавання копій первинних документів.
Також, посадовець проінформував громадян про можливість подання декларації з метою отримання знижки через мобільний застосунок «Моя податкова».
Орест Мельник наголосив, що скористатися електронними сервісами зможуть особи, які ідентифіковані за особистим ключем, виданим кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг.
ФОП має перереєструвати ПРРО в разі зміни адреси місця господарювання
Під час зустрічі у Городоцькій ДПІ, працівники ЦОПу поінформували платників, що згідно з п. 8 розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» перереєстрація програмного реєстратора розрахункових операцій здійснюється у разі зміни найменування або адреси господарської одиниці, де використовується ПРРО.
У разі зміни місцезнаходження або місця проживання, суб’єкту господарювання необхідно для перереєстрації ПРРО подати Заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316605) з позначкою «Перереєстрація».
Якщо відбулась зміна місцезнаходження або місця проживання, внаслідок яких змінюється контролюючий орган, де суб’єкт господарювання обліковується як платник податків за основним місцем обліку, протягом двох робочих днів після переведення платника податків на обслуговування до контролюючого органу за новим місцем обліку засобами інформаційно-комунікаційної системи ДПС здійснюється перереєстрація програмного реєстратора розрахункових операцій до контролюючого органу за новим основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.
Перед поданням відповідної заяви СГ необхідно подати інформацію про зміни об’єкт оподаткування (повідомлення за формою 20-ОПП).
У Городоцькій ДПІ роз’яснюють платникам нюанси заповнення платіжних інструкцій на сплату податків і зборів
У Центрі обслуговування платників Городоцької ДПІ на систематичній основі проводять тренінги з платниками, під час яких податківці роз’яснюють особливості заповнення документів з питань оподаткування, надають допомогу в користуванні податковими сервісами.
На черговому тренінгу з платниками фахівці ДПІ розповіли про нюанси заповнення платіжних інструкцій на сплату податків і зборів та заяви на отримання довідки про відсутність заборгованості перед бюджетом і про електронні сервіси ДПС, зокрема про «Електронний кабінет платника» та мобільний застосунок «Моя податкова». Зокрема, як з їх допомогою отримати повідомлення – рішення на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку та мінімального податкового зобов’язання.
Крім цього, податківці розповіли про можливість платників взяти участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, перелік документів, потрібних для укладення Договору та про необхідність подання Декларації, у складі якої формують додаток ЄСВ 2 «Розрахунок сум добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті».