Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Хто має право не платити за "зайві квадрати"

Дата: 17.06.2024 15:39
Кількість переглядів: 61

Фахівці Городоцької ДПІ під час зустрічі з платниками податків поінформували, що податок на нерухомість сплачують саме за "зайві квадрати". Тобто власники, чия нерухомість за площею перевищує допустимі законом норми, мають відраховувати за це гроші до бюджету. Лише певні категорії громадян "звільнені" від цієї плати.

Не сплачувати податок на нерухомість мають право громадяни, які проживають на територіях, де тривають воєнні дії. Також це стосується українців, домівки яких розташовані на тимчасово окупованій території. Українці, чиї житла стали непридатними для проживання внаслідок війни, тобто були зруйновані або сильно пошкоджені, теж можуть не платити податок.

А також за "зайві квадрати" мають право не платити:

·                                 багатодітні сім'ї;

·                                 одинокі матері, які виховують сиріт або дітей з інвалідністю;

·                                 учасники АТО;

·                                 заклади освіти;

·                                 релігійні організації.

«Що стосується пенсіонерів, то їхня нерухомість за нормами підлягає оподаткуванню. Вік власника житла не скасовує його обов'язку сплачувати податок за надлишкову житлову площу», -  зазначили податківці.

  
Контакти гарячих ліній ГУ ДПС у Львівській області: https://lv.tax.gov.ua/kontakti//

Комунікаційна платформа: lv.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук https://www.facebook.com/tax.lviv

Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Львівській області Телеграм: https://t.me/tax_service_Lviv   

Повідомити про порушення податкового законодавства можна за допомогою чат-бота «StopViolationBot».

 

Про новації податкового законодавства 

Фахівці Городоцької ДПІ нагадують, що 07.05.2024 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.04.2024 № 475 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів та вермутів), та до ввезення на митну територію України алкогольних напоїв в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару виробником алкогольних напоїв» (далі – Постанова № 475) (опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» № 93). 

Постанова № 475 прийнята на виконання положень статті 225 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), з урахуванням змін, внесених Законом України від 29 червня 2023 року № 3173-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах». 

Зазначений нормативно-правовий акт встановлює новий Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів та вермутів), та до ввезення на митну територію України виробником алкогольних напоїв відповідно до пунктів 225.1, 225.51 та 225.10 статті 225 Кодексу. 

Постановою № 475: 

визначено поняття «векселедавець» і «векселедержатель»; 

встановлено порядок видачі податкового векселя суб'єктом господарювання – виробником алкогольних напоїв  до операцій з отримання спирту етилового неденатурованого або до операцій з ввезення алкогольних напоїв; 

визначено строк, на який видається податковий вексель; 

передбачено порядок складання податкового векселя, відповідальність за оформлення податкового векселя, умови взяття на облік або відмова у взятті на облік податкового векселя; 

встановлено умови погашення податкового векселя та умови, коли податковий вексель вважається таким, що не погашений в установлений строк; 

визначено суму акцизного податку, на яку погашається податковий вексель, для виробників, які отримують спирт етиловий для виробництва алкогольної продукції, та для виробників алкогольної продукції, що ввозять на митну територію України алкогольні напої в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару, відповідно до фактично ввезеної кількості алкогольних напоїв, а також з урахуванням обсягів відвантаженої на експорт продукції згідно з належно оформленою митною декларацією; 

передбачено здійснення протесту податкового векселя векселедержателем, якщо податковий вексель не погашено в установлений строк.  

 Контакти гарячих ліній ГУ ДПС у Львівській області: https://lv.tax.gov.ua/kontakti//

Комунікаційна платформа: lv.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук https://www.facebook.com/tax.lviv

Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Львівській області Телеграм: https://t.me/tax_service_Lviv   

Повідомити про порушення податкового законодавства можна за допомогою чат-бота «StopViolationBot».

 

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Начальником Городоцької ДПІ Романом Миськівим проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних питань оподаткування.

        Платники запитували щодо реквізитів для сплати податку на нерухоме майно, заповнення й подання декларації про майновий стан та доходи громадянами для отримання податкової знижки, застосування РРО/ПРРО та інше.

       На всі поставлені питання в ході сеансу «гарячої лінії» були надані роз’яснення в межах чинного законодавства.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень