Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Чи може суб’єкт господарювання зареєструвати та використовувати на одній господарській одиниці два ПРРО та себе вказати як касир?

Дата: 12.06.2024 06:51
Кількість переглядів: 59

Начальником відділу податкових сервісів Городоцької ДПІ Світланою Семан надано коментар.

Програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) реєструється на окрему господарську одиницю, реквізити якої зазначаються у розрахунковому документі (чеку).

Касир, що здійснює розрахункові операції засобами таких ПРРО, має засвідчувати відкриття зміни, проведення розрахункової операції шляхом накладання на повідомлення про відкриття зміни, розрахунковий документ/Z-звіт свого електронного підпису або електронної печатки суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО (Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) за формою № 5-ПРРО (J/F1391802)).

Використовувати два ПРРО можна почергово тільки одним касиром.

Для одночасного використання двох ПРРО суб’єкту господарювання, у тому числі фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку – касиру, необхідно реєструвати для кожної каси окремий ключ.

Зустріч з платниками Городоччини щодо податкової знижки у Городоцькій ДПІ

         Днями за участі начальника Городоцької ДПІ Романа проведено зустріч з громадянами – фізичними особами, під час якої  податківець надав роз’яснення щодо отримання податкової знижки.  Під час заходу платникам повідомили, що для отримання знижки за 2023 рік необхідно заповнити та до 31 грудня 2024 року включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. Також, звернув увагу присутніх на те, що якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.  

У ДПС області консультували телефоном щодо добровільної сплати єдиного внеску

         Нещодавно у Городоцькій ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок). На запитання додзвонювачів відповідав заступник начальника – начальник відділу з надання адміністративних та інших послуг Городоцької ДПІ Орест Мельник.

        У ході телефонної розмови додзвонювачі цікавилися, які терміни сплати єдиного внеску, хто звільняється від сплати, як провести звірку нарахування та сплати. Запитували, який зазначати код виду сплати при заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції у випадку погашення заборгованості з єдиного внеску та нарахованої суми пені. Посадовець зауважив, що у випадках сплати заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) та нарахованої суми пені платником у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюється код виду сплати «140» – «Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу/заборгованості з єдиного внеску/грошових зобов’язань».

          Цікавило платників, в який термін подається Розрахунок платником єдиного внеску – роботодавцем, у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП. Чи передбачено компенсацію роботодавцям витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску у зв’язку із створенням нового робочого місця, де податківець підтвердив, що постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2023 року № 338 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця».

          Під час «гарячої лінії» чимало запитань стосувалося добровільної сплати єдиного внеску. Посадовець роз’яснив, що громадяни, які у певні періоди не працювали, або працювали за межами України, чи з інших причин є незастрахованими особами,  мають право на добровільну сплату єдиного соціального внеску шляхом укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. При укладенні договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, який можна укласти на термін не менше одного року, особа поступово може набувати необхідний їй страховий стаж.

        Укладаючи такий договір, особа зобов’язується щомісяця сплачувати внески. Розміри платежів обумовлюються в договорі й визначаються громадянами самостійно, але при цьому не можуть бути менші за мінімальний страховий внесок (на сьогодні 1760 грн).

         Орест Мельник деталізував, які документи необхідно подати особі, яка має право на добровільну сплату єдиного внеску, та поінформував, що сплачені суми єдиного внеску у разі дострокового розірвання Договору поверненню не підлягають, при цьому період, за який сплачено єдиний внесок, враховується до страхового стажу тільки за умови подання додатка ЄСВ 2 «Розрахунок сум добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті» до Податкової декларації про майновий стан і доходи. Якщо укладений Договір достроково припинено або не виконано умови договору, штрафні санкції за такі порушення не передбачено, а Додаток ЄСВ 2 подається за періоди, за які сплачено страхові кошти.

        Під час телефонної розмови платники податків, які зателефонували на «гарячу лінію», отримали вичерпні відповіді та роз’яснення згідно з нормами чинного законодавства. 

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень