Про відмову продавця видати фіскальний чек можна повідомляти 24/7
Під час зустрічі з платниками податків фахівці Городоцької ДПІ повідомили, що через чат-бот «StopViolationBot » в месенджері Telegram кожен споживач може повідомити про відмову продавця видати фіскальний чек.
Тобто, в будь-який час доби та в будь-якому місці перейдіть за посиланням https://t.me/StopOverpriceBot та поінформуйте податкову службу про:
- незастосування РРО/ПРРО, невидачу чеків;
- відмову у розрахунку банківською карткою;
- завищення цін на продовольчі товари, лікарські засоби;
- неоформлення трудових відносин з найманими працівниками;
- здійснення господарської діяльності без державної реєстрації.
Отриману через чат-бот «StopViolationBot» інформація про можливі порушення законодавства працівники податкової служби досліджують та перевіряють, а у випадку підтвердження наданої інформації вживають відповідні заходи реагування, зокрема, перевірки.
Праця неповнолітніх: що необхідно знати
Начальником Городоцької ДПІ Романом Миськівим надано коментар.
Кодекс законів про працю України (КЗпП) дозволяє працювати з 16 років.
Водночас існує декілька винятків. З 15 років можна працювати, якщо на це дав згоду один із батьків або особа, яка їх замінює.
Крім того, допускається оформлення 14-річних учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не шкодить здоров’ю і не заважає навчанню. Але виключно у вільний від навчання час, наприклад, на канікулах, з дозволу одного з батьків або особи, яка їх замінює.
Неповнолітні особи (від 14 до 18 років) у трудових правовідносинах мають ті самі права, що й повнолітні. Водночас вони користуються низкою суттєвих пільг щодо охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці.