Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Встановіть застосунок "Моя податкова"

Дата: 04.04.2024 09:17
Кількість переглядів: 77

Начальником Городоцької ДПІ Романом Миськівим надано коментар.

Безкоштовне програмне рішення Державної податкової служби України у вигляді мобільного застосунку  «Моя податкова» створено та впроваджено в експлуатацію Державною податковою службою України на виконання Стратегічного плану Державної податкової служби України на 2022 – 2024 роки, затвердженого наказом ДПС від 22.11.2021 № 965 (зі змінами).

«Моя податкова» - безкоштовний мобільний застосунок забезпечить громадянам простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби.

Мобільний застосунок «Моя податкова» ДПС надає можливість швидко отримувати необхідну інформацію, подавати заяви та декларації, сплачувати податки.

Мобільний застосунок «Моя податкова» ДПС є програмним комплексом, застосовним для будь-якого пристрою, що підтримує операційні системи Android чи iOS із відповідними версіями.

Згідно з Законом України «Про електронні довірчі послуги» в мобільному застосунку «Моя податкова» застосовується кваліфікований електронний підпис, кваліфікована електронна позначка часу з дотриманням вимог Закону, удосконалений електронний підпис та/або удосконалена електронна печатка.

Мобільний застосунок «Моя податкова» забезпечує отримання інформації про адресу реєстрації та фактичного місця проживання, отримання інформації про об’єкти оподаткування, отримання відомостей про суми виплачених доходів, направлення запиту та отримання відомостей про суми виплачених доходів, подання Податкової декларації про майновий стан і доходи, отримання інформації про обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР), отримання інформації про стан розрахунків з бюджетом, сплата податків з використанням платіжних систем, пошук фіскального чека, пошук марки акцизного податку, отримання інформації з Реєстру платників ПДВ, Реєстру страхувальників, Реєстру платників єдиного податку.

У ході реєстрації та експлуатації мобільного застосунку Державна податкова служба України отримує та обробляє персональні дані фізичної особи.

Під обробкою персональних даних розуміється будь-яка дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знеособлення, знищення персональних даних, що здійснюються за допомогою Інформаційно-комунікаційної системи ДПС, що забезпечує інтеграцію з мобільним застосунком.

Відповідно до пунктів 1 та 2 частини другої статті 8 частини другої статті 12 Закону України «Про захист персональних даних» Державна податкова служба України повідомляє про володільця, розпорядника, місцезнаходження, склад і мету збору персональних даних, що обробляються за допомогою програмних засобів Інформаційно-комунікаційної системи ДПС, безкоштовним програмним рішенням ДПС (мобільний застосунок «Моя податкова»).

 

 «Гаряча лінія» у Городоцькій ДПІ

 

         Днями у Городоцькій ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Особливості проведення щорічної кампанії декларування доходів громадян». На запитання платників відповідала старший державний інспектор відділу з надання адміністративних та інших послуг Ірина Соловій. Пропонуємо до уваги найактуальніші із запитань та відповіді на них.

Питання стосувалися доходів, які підлягають декларуванню, необхідності подання та порядку заповнення декларації про майновий стан і доходи, порядку оподаткування і декларування спадщини, продажу рухомого і нерухомого майна та права на податкову знижку з деяких понесених витрат.

Відповідаючи на питання, посадовець також наголошувла  на зручності процедури декларування доходів громадянами через електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи» розділу «ЕК для громадян» в Електронному кабінеті. За допомогою даного сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді. А для декларантів, які використовують право на податкову знижку також  є можливість додавання копій первинних документів.

Питання додзвонювачів стосувалися заповнення й подання річної податкової звітності та додатків по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з урахуванням особливостей сплати в період воєнного часу,  формування електронних версій  звітів та порядку отримання електронного  цифрового підпису від ДПС.  

Також під час спілкування було наголошено, що для подання декларації громадяни також можуть скористатися мобільним застосунком «Моя податкова». Для роботи з цим сервісом необхідно мати електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу або за допомогою Дія-підпис. 

На всі поставлені під час «гарячої лінії» питання були надані роз’яснення згідно з чинним законодавством.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень