Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Звіт старости Кліцьківського старостинського округу за 2023 рік Шведи Олександри Романівни

Дата: 01.04.2024 09:49
Кількість переглядів: 46

Звіт старости  

Кліцьківського старостинського округу

Комарнівської міської ради

за 2023 рік

 

          Відповідно до ст.54 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» староста звітує перед Комарнівською міською радою та жителями старостинського округу про свою діяльність.                                                                 Отож звітую про свою роботу у 2023 році.

            До складу Кліцьківського старостинського округу входять чотири населені пункти: с. Кліцько, с. Андріянів, с. Якимчиці та  с. Заболоття.      Загальна кількість населення станом на 01.01.2024року - 617 осіб (Кліцько- 202, Андріянів - 276,    Якимчиці - 121, Заболоття - 18).  Також  на території округу  проживало  15 внутрішньо переміщених осіб, з яких на даний час проживає 9 осіб.

          На території округу  є  два  Народні  доми,  дві бібліотеки, три магазини, дві будівлі колишнього ФАПу, будівля колишньої Кліцьківської ЗОШ, два  дитячі майданчики.  

          Звітний 2023 рік на посаді  старости Кліцьківського старостинського округу пройшов у  співпраці з депутатами ради, керівниками  відділів міської ради, комунального  підприємства, населенням та роботодавцями. Виконувала доручення Комарнівської міської ради та її виконавчого комітету, Комарнівського міського голови, забезпечувала надання інформації та виконувала інші обов’язки, визначені законодавством України в межах своїх повноважень.

          Я, як член виконавчого комітету Комарнівської  міської ради,  де представляю  інтереси жителів  свого старостинського округу, приймала участь у засіданнях виконавчого комітету. Була присутня  на пленарних засіданнях Комарнівської міської ради.

          Прийом  громадян здійснюється за місцем роботи в межах робочого часу згідно з графіком прийому громадян та у позаробочий час за місцем проживання жителів населених пунктів старостинського округу. Усім громадянам, які звертались на особистий прийом, надано необхідну інформацію, консультацію, перелік  необхідних документів, контактні телефони та адреси.

          За  звітний  період  мною було видано 397 довідок  різного характеру з них 88  витягів.

          На протязі 2023 року  здійснювала  реєстрацію місця проживання/ зняття з реєстрації місця проживання  в  кількості 10 послуг, а саме:

  • 10 громадян зареєстровано, з них 5  новонароджених дітей.  

          За минулий  рік  було отримано  та опрацьовано 637 листів та заяв вхідної документації  різного роду.

          Підготовлено та направлено 134 документи  вихідної документації, це  відповіді на листи,  25 актів обстеження матеріально- побутових умов, 26 актів встановлення фактичного місця проживання,  23 довідки – характеристики, відповіді на запити та інше.

          За звітний період мною здійснювалися нотаріальні дії.  Посвідчено 18 довіреністей , 3 заяви та 6 заповітів, про що скеровано відповідно  6 заяв  до Львівської регіональної філії ДП «НАІС» для подальшої реєстрації заповітів в Спадковому реєстрі нотаріальних дій. Отримано 6 витягів про успішну їх реєстрацію.

          Одним  із  завдань, відповідно до Положення про старосту, є сприяння жителям округу  у  підготовці  документів, що подаються  до органів місцевого самоврядування. Мною  було  прийнято  близько  25 заяв  та пакетів документів і  передано  на  розгляд  до виконавчого  комітету та  сесії  Комарнівської  міської ради.

          Протягом  звітного періоду  проводила  оповіщення військовозобов’язаних та  призовників згідно розпоряджень  Першого відділу Львівського РТЦК та СП. А також мною було сформовано 3 справи  юнаків 2007 року народження  на прописку, яку   вони  пройшли. 

          З  нашого Кліцьківського старостинського округу  були  мобілізовані  на  службу  в  ЗСУ - 18    військовозобов’язаних, на сьогодні служать  -15 військовослужбовців. Неодноразово наші жителі збирали кошти та продукти для наших військових.

          Спільно з земельним відділом міської ради та  податковою службою було  налагоджено роботу щодо направлення повідомлень про сплату податку на землю платникам, що мають земельні ділянки на території старостинського округу. Площа земель з призначенням для ОСГ складає 194 га, з призначенням ОЖБ- 68 га, вийшли з паями на площу 60.5 га(основна маса їх передана в оренду ТзОВ « Захід Агро МХП») . Загальна площа пайованих земель складає майже 685 гектарів. Вся рілля паїв та частина сінокосів передана пайовиками в оренду ТзОВ « Захід Агро МХП». На території нашого округу є  земельні ділянки, як не витребувані паї,  на які є  заключена   угода   Комарнівською міською радою  з ТзОВ « Захід АГРО МХП» і це підприємство платить до міської ради орендну плату за їх використання чим наповнює бюджет. Наші пайовики кожного року від орендарів отримують весною насіння городини, а літом кришки для консервації  і олію  та отримують орендну плату грішми та зерном.                                                                                                                                                                                                                                                                              Також було проведена робота по направленню  повідомлень  щодо сплати майнового податку нашими громадянами.

          На території  округу   працюють  підприємства та  підприємці, які всіляко допомагають у потребах громади,  а  також  допомагають у придбанні подарунків до дня Святого Миколая.

          Особливо хочу  відзначити,  що ТзОВ « Захід АГРО МХП» щороку забезпечує подарунками наших дітей до Святого Миколая та подарунками дітям, які йдуть вчитися в перший клас. Це підприємство у 2023 році долучилося  коштами до придбання медичного обладнання для нашої вторинки.

          Однією з найбільших проблем для нашого старостинського округу це є стан доріг загального користування місцевого значення та доріг комунальної власності. В 2023 році  за бюджетні кошти Комарнівської міської ради було закуплено щебінь, яким підсипали комунальні дороги в селі Якимчиці , Кліцько та Андріянів. Дякую  всім жителям, які долучилися до його розгортання. Але є ще відрізки комунальних доріг, які ще потребують підсипання.  Хочу звернути увагу на відрізок дороги Кліцько-Якимчиці-Чуловичі через ліс,  де їздить 190 маршрутка,  вона  у  катастрофічному стані,  особливо  відрізок дороги від кінця села Якимчиці до села Чуловичі,  вона  потребує термінового підсипання та грейдерування. Я, як староста неодноразово зверталася в Департамент дорожнього господарства з цією проблемою, на яку була дана відповідь з посиланням  на нестачу коштів та воєнний стан в країні. Також  двічі листами  зверталася до голови Львівської ОВА  Максима Козицького,  але відповіді не отримала. Буду і надалі  звертатись із листами , щодо цієї проблеми бо хто стукає тому і відкриють.

          На території с. Кліцько є пам’ятка архітектури національного значення Церква Успення Пресвятої Богородиці 1603 року побудови. Даний храм входить в десятку найстаріших в області. Про те на сьогодні він в жахливому стані, потребує ремонту та реставрації. Маємо надію,  що цього року будуть проведені ці роботи. Коригування та експертизу   проекту зроблено до якого і громада внесла маленький вклад,   облаштувавши найпростіше  укриття в підвалі  школи біля церкви (такою була вимога до експертної оцінки проекту).   

           Весною 2023 року   мною був поданий  та став переможцем  проект  «Придбання та встановлення дитячого ігрового  (спортивного)  майданчика в  селі Кліцько Львівського району Львівської області» на конкурсі мікрогрантів «Час діяти, Україно!», який проводила Благодійна організація «Благодійний фонд «МХП-Громаді». Вартість проекту становила 133 540 грн., розмір спів фінансування від фонду 90 540 гривень за які було закуплено майданчик. Завдяки  жителям  нашої громади було придбано додатково два знаряддя, зроблений благоустрій території, відремонтовані сходи (матеріали  допомогла закупити міська рада) та  відбулося відкриття майданчику.  Щиро вдячна за це всім хто долучився до цієї доброї справи. 

          У всіх населених пунктах, крім Заболоття, облаштовано вуличне освітлення. В грудні місяці було поміняно 15  ламп  вуличного освітлення,  на сьогодні  ще чотири  лампи треба поміняти.                                                                                      

На території  Кліцьківського  старостинського  округу  проводиться вивезення ТПВ з  індивідуальних баків ємністю 120 літрів.  На сьогодні  заключено  понад 115  договорів та роздано понад 115 індивідуальних баків. Вивезення проводиться першу і третю середу місяця. Кількість   дворів, які потребують цих послуг збільшується.                                                                                                         

          Протягом звітного періоду постійно проводилися роботи з  обкошування території  біля  адміністративного будинку,  пам’ятників, прилеглі території біля установ, придорожні смуги.  Також проводилось обрізання кущів біля адміністративного будинку старости, пам’ятника коло нього та біля  придорожніх смуг.

          Багато є задумів, які можна втілити в життя, як буде мир в країні, буде співпраця, благодійна допомога від небайдужих, фінансова  підтримка від влади та особистий внесок жителів округу.

          Ще хочу подякувати за довіру, за підтримку і співпрацю керівництву територіальної громади, депутатам, жителям округу, які підтримували і підтримують мене, дають поради, тим хто не просто критикує, а вносить пропозиції з покращення життя громади.

          Всім бажаю здоров’я, наснаги, миру та впевненості у завтрашньому дні!

          Разом маленьким та впевненими кроками до перемоги!

          Дякую з увагу.

 

 Староста Кліцьківського

 старостинського округу                                              Олександра Шведа


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень