Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

У Городоцькій ДПІ проведено практикум щодо подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді

Дата: 20.03.2024 13:18
Кількість переглядів: 67

  Фахівці Городоцької ДПІ провели практикум для громадян щодо подання декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки за навчання та щодо використання електронних сервісів.

З метою забезпечення належного сервісного обслуговування платників податків на веб-порталі ДПС України функціонує електронний сервіс Електронний кабінет, за допомогою якого платники податків можуть подати декларацію, вести документообіг та сплачувати податки онлайн, не відвідуючи Центри обслуговування платників, що значно економить час та надає можливість уникнути черги.

Електронний кабінет - це найбільш популярний сервіс ДПС, який є захищеним та безпечним електронним сервісом.

Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється з використання електронного цифрового підпису (ЕЦП) будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

Фахівцями Городоцької  ДПІ постійно надається практична допомога при подачі звітності, або подачі заяв та інших документів через електронні сервіси ДПС.

Також в ході заходу Ірина Зазуля проінформувала про мобільний застосунок «Моя податкова» від ДПС. Застосунок можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS.  «Моя податкова» -  простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для платників,  а також сплати податків з використанням платіжних систем.   

У розділі «Мої дані» застосунку можна отримати інформацію про адресу реєстрації та фактичне місце проживання; об’єкти оподаткування;  обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР); стан розрахунків з бюджетом.  

У розділі «Послуги» доступно направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів; подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка).  

У розділі «Повідомлення» доступні:  квитанції; відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків; інформація з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору; листи контролюючого органу.  

 

У Городоцькій ДПІ проводять тренінги щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи громадян, отриманих у 2023 році

       Фахівцями Городоцької ДПІ проведено навчальні тренінги для платників податків на тему: «Порядок подання податкової декларації про отримані доходи громадянами у 2023 році через Електронний кабінет платника податків». Податківці роз’яснили громадянам про порядок подання податкової декларації про майновий стан і доходи через зручний сервіс ДПС України «Електронний кабінет платника податків». Крім того, популяризують новий електронний сервіс мобільний застосунок «Моя податкова», який дуже зручний при використанні громадянами шляхом його завантаження на телефони як на платформі Android, так і iOS.

        Податківцями постійно надається практична допомога при подачі звітності, або подачі заяв та інших документів через електронні сервіси ДПС.

 

Документи, що необхідно надати для отримання облікової картки платника податків та відомостей з ДРФО

Заступником начальника – начальником відділу з надання адміністративних та інших послуг Городоцької ДПІ Орестом Мельником надано коментар.

Для отримання облікової картки платника податків та відомостей з ДРФО необхідно надати

- Облікову картку фізичної особи –платника податків за формою No 1ДР, яка є заявою для реєстрації фізичної особи в Державному реєстрі фізичних осіб з платників податків/Заява про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб –платників податків за формою No 5ДР.

- Для проведення реєстрації, внесення змін, отримання картки платника податків використовуються дані документа, що посвідчує особу.

Документ, що посвідчує особу: для громадян України

- паспорт громадянина України/відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки (е-паспорт)

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання (для громадян України, які виїжджають за кордон на постійне проживання чи постійно проживають за кордоном)/відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон (е-паспорт для виїзду за кордон)

- Свідоцтво про народження/ відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у свідоцтві про народження(е-свідоцтво про народження)

- тимчасове посвідчення громадянина України 

Документ, що посвідчує особу: для іноземців та осіб без громадянства

паспортний документ іноземця –документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН, що підтверджує громадянство іноземця, посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, надає право на в’їзд або виїзд з держави і визнається Україною

посвідка на постійне проживання –документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує право на постійне проживання в Україні

посвідка на тимчасове проживання –документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні

посвідчення біженця –паспортний документ, що посвідчує особу його власника та підтверджує факт визнання його біженцем в Україні

посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, –паспортний документ, що посвідчує особу його власника та підтверджує факт визнання його особою, яка потребує додаткового захисту

для іноземців та осіб без громадянства, які звернулися із заявою про визнання їх біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту два таких документи: копія паспортного документа іноземця та особи без громадянства, засвідчена територіальним органом ДМС за місцем перебування іноземця чи особи без громадянства в Україні та/або з відміткою про те, що оригінал такого документа отримано на зберігання територіальним органом ДМС та довідка про звернення за захистом в Україні.

Для реєстрації іноземці та особи без громадянства додатково подають:

засвідчений в установленому законодавством порядку переклад українською мовою документа, що посвідчує особу іноземця чи особу без громадянства (після пред’явлення повертається)

копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідки на постійне або тимчасове проживання в Україні).

Реєстрація іноземців та осіб без громадянства, внесення змін до Державного реєстру та/або видача картки платника податків здійснюється відносно осіб, які перебувають на території України на законних підставах, встановлених:

Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»

Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»

з урахуванням вимог:

Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України (постанова КМУ від 15 лютого 2012 No 150)

Порядку обчислення строку тимчасового перебування в Україні іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в’їзду (наказ МВС від 20 липня 2015 No 884).

Якщо в документах, що посвідчують особу, відсутня інформація про реєстрацію місця проживання/перебування особи або така інформація внесена до безконтактного електронного носія, який імплантовано у зазначені документи, особа пред’являє:

довідку про внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та видані документи, що складається у формі витягу з Єдиного державного демографічного реєстру

довідку про реєстрацію місця проживання/перебування особи, видану органом реєстрації, якщо після формування витягу з Єдиного державного демографічного реєстру змінилися дані щодо місця проживання особи

довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або довідку, що підтверджує місцеперебування громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї (за наявності таких документів).

Відображення а електронному вигляді інформації про зареєстроване місце проживання, що міститься в Єдиному демографічному реєстрі, та інформації, що міститься в довідці, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 

Облікова картка ф. No 1ДР та Заява про внесення змін ф. No 5ДР малолітніх осіб (до 14 років) подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником)

-за зверненням до контролюючого органу;

-засобами Електронного кабінету платника

за наявності:

свідоцтва про народження дитини

документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).

Якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, необхідно подати засвідчений в установленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва про народження українською мовою (після пред’явлення повертається та його копію.

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень