A A A K K K
для людей із порушенням зору
Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Щодо обов'язковості встановлення POS-терміналів

Дата: 11.03.2024 14:35
Кількість переглядів: 51

Фахівці Городоцької ДПІ нагадують, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)». Відтак, 1 січня 2024 року вступає в дію підпункт 2 пункту 1 вказаного документа, який розширює коло суб’єктів господарювання, що в обов’язковому порядку мають забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги). 

Тож з 1 січня 2024 року – наявність POS-терміналів стає обов'язковою у населених пунктах з чисельністю від 5 тисяч населення. 

 При цьому,  запровадження обов’язку від кількості населення  не стосується торговців – фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої групи та торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції, які повинні будуть встановити  POS-термінали з 1 січня 2026 року,  незалежно  від кількості населення. 

 

До уваги платників екологічного податку!

Фахівці Городоцької ДПІ інформують, що відповідно до п. 9 ст. 250 Податкового кодексу України,  якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення  радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник зобов`язаний повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об`єкта обчислення екологічного податку. 

В іншому разі платник екологічного податку зобов`язаний подавати податкові декларації.  

Не повинні подавати заяву суб`єкти господарювання, які не мають об`єктів обчислення екологічного податку, в тому числі новостворені підприємства.

Заява подається не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за 1-й квартал звітного року, тобто  10.05.2024 року.

У Городоцькій ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо особливостей кампанії декларування доходів громадян – 2024

          У Городоцькій відбувся черговий  сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо особливостей кампанії декларування доходів громадян - 2024 та можливості подання декларації дистанційно за допомогою електроних сервісів ДПС. На запитання платників податків відповідав начальник ДПІ Роман Миськів .

      В ході спілкування посадовець розповів, що 1 січня 2024 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2023 року та роз’яснив платникам особливості декларування доходів громадян, зокрема, акцентувавши увагу на тих громадянах, які підпадають до обов’язкового декларування отриманих ними окремих видів доходів.

   Він поінформував,  що податкова декларація про майновий стан і доходи подається за вибором платника – особисто, поштою або засобами електронного зв’язку через сервіс «Електронний кабінет» у розділі «ЕК для громадян» – «Податкова декларація про майновий стан і доходи», у термін до 01 травня 2024 року, а на податкову знижку – протягом усього року. Водночас звернув увагу платників на переваги подання податкової декларації через електронні сервіси ДПС.

     Дозвонювачі також дізналися, що з початку року введено в дію нову форма податкової декларації про майновий стан і доходи у зв’язку із набранням чинності наказу Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи». 

      Платники податків, які зателефонували на «гарячу лінію», отримали фахові відповіді на всі запитання щодо заявленої тематики.

 

Про особливості реєстрації РРО/ ПРРО та використання застосунку «Моя податкова» під час семару у Городоцькій ДПІ

         Фахівцями Городоцької ДПІ проведено семінар з платниками податків щодо інформування суб’єктів господарювання з питань реєстрації та застосування РРО/ПРРО та впровадження мобільного додатку «Моя податкова». Податківці нагадали про зміни, впроваджені Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», зокрема, наголошують, що з 01 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції.

         Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО/ПРРО в контролюючому органі. Для цього необхідно подати до контролюючого органу заяву для реєстрації РРО в електронній або паперовій формі, для реєстрації ПРРО – виключно в електронній формі. Обробка поданих заяв здійснюється автоматично засобами інформаційно-комунікаційної системи ДПС. Про результат обробки заяви, реєстрацію РРО/ПРРО суб’єкту господарювання повідомляється у Електронному кабінеті.

        Особливу увагу під час семінару приділено перевагам програмного РРО, розробленого ДПС України. ПРРО має безліч переваг перед класичними, а саме: вільний вибір для суб’єкта господарювання; відсутність посередників (екваєра, ЦСО); відсутність експертизи для комерційних ПРРО; пристосованість для будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему Windows, Android; іOS; WEB-ВЕРСІЯ; реєстрація в режимі онлайн в контролюючому органі; виключно електронний документообіг; безкоштовність програмного забезпечення (програмне рішення ДПС). Перехід від застосування РРО до застосування ПРРО або навпаки здійснюється через процедуру скасування реєстрації та реєстрацію відповідного РРО чи ПРРО. Так, реєстрація ПРРО проводиться на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО.

       Також, платникам податків розповіли про зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням платіжних систем – мобільний застосунок «Моя податкова» від ДПС. 

         ««Моя податкова» – простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням платіжних систем», - підсумувала начальник відділу податкових сервісів Світлана Семан.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень