Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Розміри Єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування у 2024 році

Дата: 10.01.2024 17:02
Кількість переглядів: 129

Начальником Городоцької ДПІ Романом Миськівим надано коментар, що з 01.01.2024 розміри Єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування (далі – ЄВ)   такі:  

мінімальний  ЄВ  – 1 562 грн за місяць  (22 %  від  мінімальної  зарплати  7 100 грн.);  

максимальний ЄВ – 23 430 грн за місяць (22 % від 15 мінімальних зарплат).  

З 01.04.2024  розміри ЄВ будуть такими:  

мінімальний ЄВ – 1 760 грн за місяць (22 % від мінімальної зарплати 8 000 грн);  

максимальний ЄВ – 26400 грн за місяць (22 % від 15 мінімальних зарплат).

 

Платники Городоччини отримали відповіді на актуальні запитання податкового законодавства під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Начальником Городоцької ДПІ Романом Миськівим проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з актуальних питань податкового законодавства.

Під час телефонної розмови посадовець акцентував увагу додзвонювачів на обов’язковому застосуванні РРО/ПРРО суб’єктами підприємницької діяльності, оскільки з 1 жовтня цього року відновлено відповідальність за непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО відповідно до норм Закону України від 30.06.2023 року №3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України  щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».    

Також платники цікавилися порядком реєстрації РРО та програмного РРО, запитували, чи відносяться до розрахункового документу фіскальний чек, який друкується через «Програмний РРО», що таке «офлайн-режим» для застосування програмного РРО, як працювати з програмним РРО в «офлайн-режимі». 

Податківець вкотре нагадав платникам, що з 01 грудня 2023 року надавачами платіжних послуг запроваджено використання платниками  виключно структурованого формату реквізиту «Призначення платежу» згідно з міжнародним стандартом ISO20022, а також про мобільний застосунок «Моя податкова», який є простим і зручним інструментом для отримання електронних сервісів податкової служби і сплати податків з використанням платіжних систем. 

На всі запитання додзвонювачів надано кваліфіковані відповіді згідно з нормами чинного законодавства. 

 

Городоцька ДПІ: про проведення «круглого столу» з платниками податків щодо роз”яснення законодавства

        З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо новацій податкового законодавства, передбачених Законом України від 30.06.2023 №3219-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”, фахівцями Городоцької ДПІ проведено «круглий стіл» з платниками податків.

        Податківці  звернули увагу на норми Закону № 3219-IX, а саме на відновленні відповідальності для суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

         Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі. Громадяни, які вирішили змінити свій статус з безробітного на фізичну особу підприємець повинні обов’язково, окрім спрощенців І групи, застосовувати реєстратор розрахункових операцій при здійсненні готівкових розрахунків. 

         Крім того, було акцентовано увагу на те, що  ДПС пропонує безоплатне програмне забезпечення для використання в якості ПРРО, яке не потребує фінансових витрат та спеціальних навичок користувача, а завантажити його можна на офіційному вебпорталі ДПС за адресою: Головна/БАНЕР/програмні РРО https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

         Уся необхідна інформація, яка потрібна платнику для реєстрації РРО чи ПРРО є на офіційному субсайті Головного управління ДПС у Львівській області та офіційних сторінках у соцмережах, а також розміщена у Городоцькому ЦОПі. Окрім того, працівниками податкової постійно надаються індивідуальні консультації для усіх платників з питань застосування РРО та інших питань податкового законодавства.

 

Контакти гарячих ліній ГУ ДПС у Львівській області: https://lv.tax.gov.ua/kontakti//

Комунікаційна платформа: lv.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук https://www.facebook.com/tax.lviv

Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Львівській області Телеграм: https://t.me/tax_service_Lviv   

Повідомити про порушення податкового законодавства можна за допомогою чат-бота «StopViolationBot».

 

Городоцька ДПІ надає роз’яснення щодо плати за землю з фізичних осіб

Фахівці Городоцької ДПІ інформують.

Відповідно до статті 269 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування та платники орендної плати – землекористувачі (орендарі) земельних ділянок державної та комунальної власності на умовах оренди.

Об’єктом оподаткування платою за землю є земельні ділянки, які перебувають у власності, земельні частки (паї), які перебувають у власності, земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування та земельні ділянки державної та комунальної власності, надані в користування на умовах оренди (стаття 270 ПКУ).

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (пункт 287.5 статті 287 ПКУ).

Також, повідомляємо, що податкове законодавство надає право платникам податків звернутися письмово або в електронній формі засобами електронного зв'язку (з дотриманням вимог, визначених пунктом 42.4 статті 42 ПКУ) до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), для проведення звірки даних щодо розміру площ та кількості земельних ділянок, земельних часток (паїв), що перебувають у власності та/або користуванні платника податку, права на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пунктів 281.4 та 281.5 статті 281 ПКУ, розміру ставки земельного податку та нарахованої суми плати за землю.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю на підставі оригіналів відповідних документів або належним чином засвідчених копій таких документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю, контролюючий орган, до якого звернувся платник плати за землю, проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку (пункт 286.5 статті 286 ПКУ).

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень