Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Правова основа імплементації загального стандарту звітності CRS

Дата: 03.01.2024 11:28
Кількість переглядів: 78

Фахівці Городоцької ДПІ інформують, що 19 серпня 2022 року Державна податкова служба України (далі – ДПС) підписала Багатосторонню угоду компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (далі – Багатостороння угода CRS), яка забезпечує можливість щорічного автоматичного обміну інформацією про визначені види  фінансових рахунків між компетентними органами юрисдикцій, які  є сторонами вказаної угоди. 

           З офіційним перекладом угоди можна ознайомитись на  вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/data/material/000/496/606248/MCAA_CRS_of_ts_yniy_pereklad.PDF.

Відповідно до пункту 1(f) розділу 1 Багатосторонньої угоди CRS, термін «Загальний         Стандарт Звітності» означає стандарт  автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки в податкових цілях (що включає Коментарі), розроблений ОЕСР разом з країнами Великої двадцятки.

          Відповідно до пункту 2 розділу 1 Багатосторонньої угоди CRS, будь-який термін, що починається з великої літери, якщо інше не визначено в цій угоді, матиме те значення, що йому надається у відповідний час згідно із законодавством Юрисдикції, що застосовує угоду, та за умови що це значення не суперечить значенню у Загальному Стандарті Звітності. Будь-який термін, не 

визначений в цій угоді або в Загальному Стандарті Звітності, та  якщо інше не випливає з контексту або якщо компетентні органи (в межах, дозволених внутрішнім законодавством) не домовились про спільне тлумачення, буде мати те значення, яке йому надається у відповідний час згідно із законодавством Юрисдикції, яка застосовує угоду, з умовою, що будь-яке визначення  згідно із податковим законодавством відповідної Юрисдикції, переважає над визначенням цього ж терміну згідно з іншими законами такої Юрисдикції.

         Отже, відповідно до міжнародного договору, терміни можуть  тлумачитись відповідно до національного законодавства України лише в тих випадках, якщо вони не визначені Багатосторонньою угодою та Стандартом.

Розділ 7 Багатосторонньої угоди CRS містить перелік вимог, які Україна зобов’язана виконати для того, щоб угода почала діяти і щоб Україна могла надсилати та отримувати інформацію. Про виконання відповідних умов Україна повідомляє  Секретаріат ОЕСР (координуючий орган за угодою) шляхом подання повідомлення. Однією з вимог угоди є надання повідомлення про те, що Юрисдикція має необхідне законодавство для впровадження Стандарту (підпункт 1(а) Розділу 7).

          Для забезпечення приєднання України до системи міжнародного обміну інформацією про фінансові рахунки відповідно до Багатосторонньої угоди CRS 20 березня  2023 року Верховною Радою був прийнятий Закон України No 2970-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо  імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки», який набрав чинність 28 квітня 2023 року (далі – Закон 2970).

           Закон 2970 вносить зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та доповнює його новою статтею 39-3, яка регулює права та обов’язки фінансових агентів, їх клієнтів (власників рахунків) та  контролюючих органів (ДПС) у зв’язку зі збором інформації про фінансові рахунки та автоматичного обміну цією інформацією  з державами-партнерами за Багатосторонньою угодою CRS.

           Детальніше: вебпортал ДПС України - https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/742427.html

 

 

 

 

 

Про актуальні питання оподаткування у Городоцькій ДПІ

         Фахівцями Городоцької ДПІ проведено «круглий стіл» із платниками податків щодо актуальних питань оподаткування. 

         Зокрема, звернули увагу платників на зручності електронних сервісів ДПС. Так, функціонал електронного сервісу Електронний кабінет, дозволяє користувачам вести документообіг та сплачувати податки онлайн, не відвідуючи Центри обслуговування платників, що значно економить час та надає можливість уникнути черги. 

          Нещодавно ДПС України презентували ще й мобільний за стосунок «Моя податкова», який можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS.

        «Моя податкова» – простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням платіжних систем. 

           Окрім цього, податківці розповіли платникам як скористатися своїм правом на податкову знижку. Цікавили платників і тема реєстрації і використання РРО/ПРРО. 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень