Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Щодо необхідності відображення в чеках РРО/ПРРО усіх обов’язкових реквізитів

Дата: 14.12.2023 17:36
Кількість переглядів: 117

        Під час проведення зустрічі з платниками податків фахівці Городоцької ДПІ звернули увагу суб’єктів господарювання на необхідності відображення в чеках РРО/ПРРО усіх обов’язкових реквізитів, особливо в частині використання режиму програмування підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та відображення реквізитів марок акцизного податку при продажі алкогольних напоїв.

        Так, у ході здійснення податкового контролю в переважній більшості випадків встановлюються порушення вимог щодо форми та змісту розрахункових документів при реалізації товарів підакцизної групи.         Зокрема, наявні випадки продажу підакцизних товарів без використання режиму програмування найменувань товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та не відображення/не вірного відображення реквізитів марок акцизного податку в розрахункових документах, які створюються РРО при проведенні розрахункових операцій з продажу алкогольних напоїв. 

         Податківці зазначили, що найбільше суб’єкти господарювання допускають порушення в частині не відображення/не вірного відображення обов’язкових реквізитів розрахункових документів, зокрема:

       відображення у розрахункових документах при проведенні розрахункових операцій з продажу підакцизних товарів неточної інформації щодо коду УКТ ЗЕД (відображається частина коду УКТ ЗЕД – підгрупа, група тощо);

         відображення кодів УКТ ЗЕД у розрахункових документах за допомогою поєднання літер та цифр;

         відсутність у розрахункових документах серії та номеру марок акцизного податку при продажу алкогольних напоїв;

         невірне відображення реквізитів марок акцизного податку (серія та номер) – відображається поєднання букв та символів, які не відносяться до реквізитів марок акцизного податку, відображається більша/менша кількість цифрових та літерних позначень, відображаються літери без використання регістра.

          Такі порушення унеможливлюють формування актуальної інформації щодо обсягів продажу пального та тютюнових виробів, з метою справедливого розподілу часток акцизного податку з продажу таких товарів до бюджетів місцевого самоврядування, а також визначення обсягів продажу алкогольних напоїв з метою контролю за повнотою сплати акцизного податку з роздрібного продажу таких товарів.

         Крім того, до суб’єктів господарювання застосовуються значні штрафні (фінансові) санкції за порушення порядку проведення розрахунків.

 

 

Про функціонування нового мобільного застосунку

 «Моя податкова»

           У Центрі обслуговування платників Городоцької ДПІ Орестом Мелником проведено роз’яснювальну роботу щодо функціонування нового мобільного застосунку «Моя податкова».
Застосунок «Моя податкова»   можна завантажити на телефонні гаджети, як на платформі Android, так і iOS.

          «Моя податкова» - простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян,  а також сплати податків з використанням платіжних систем.  Мобільний застосунок доповнюватиметься новими можливостями відповідно до потреб платників податків.

          У застосунку можна отримати інформацію про  адресу реєстрації та фактичне місце проживання, обʼєкти оподаткування, обовʼязок сплатити суму грошового зобовʼязання (ППР),  стан розрахунків з бюджетом,  подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка), інформацію з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору та ін.   

        Фахівець звернув увагу, що частина сервісів застосунку доступні без ідентифікації: перевірка чека, пошук акцизної марки, дані з реєстру платників ПДВ, єдиного податку. Інші сервіси доступні після ідентифікації будь-яким файловим КЕП або хмарним КЕП – ДіяПідпис, SmartID від Приватбанку та інші.

        Отримати відомості від податкової у смартфоні за 5 хвилин - це реально!

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень