Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Городоцька ДПІ надає роз’яснення: Інформація щодо заповнення платниками реквізиту „Призначення платежу” платіжних інструкцій при сплаті податків, зборів, інших платежів, єдиного внеску

Дата: 06.10.2023 15:28
Кількість переглядів: 191

Згідно з пунктом 37 розділу II Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 року № 163 (далі - Інструкція НБУ № 163), платіжна інструкція, оформлена платником в електронній або паперовій формі, повинна містити відповідні обов’язкові реквізити, зокрема, реквізит „Код платника”.

Водночас, пунктом 40 розділу II Інструкції НБУ № 163 передбачено, що платник має право ініціювати платіжну операцію за фактичного платника та/або на користь фактичного отримувача коштів шляхом надання платіжної інструкції надавачу платіжних послуг платника.

У такому випадку платіжна інструкція, крім обов’язкових реквізитів, визначених у пункті 37 розділу II Інструкції НБУ № 163, повинна містити реквізит „Код фактичного платника”.

Разом з тим, згідно з пунктом 37 розділу II Інструкції НБУ № 163 обов’язковим реквізитом платіжної інструкції є реквізит „Призначення платежу”.

Приклади заповнення платниками реквізиту „Призначення платежу” платіжних інструкцій при сплаті податків, зборів, інших платежів, єдиного внеску наведено у

Порядку заповнення реквізиту „Призначення платежу” платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 (далі - Порядок № 148).

У зв’язку з тим, що згідно з Інструкцією НБУ № 163 обов’язкові реквізити платіжної інструкції вже містять реквізити „Код платника” та „Код фактичного платника”, Порядком № 148 заповнення у „Призначенні платежу” платіжної інструкції зазначених реквізитів не передбачено.

Отже, платники під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску повинні дотримуватися наступних правил заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції.

1. При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами від власного імені.

Юридичні особи, ФОП та громадяни під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т. ч.:

реквізит „Код платника” (податковий номер юридичної особи, ФОП та громадянина);

реквізит „Призначення платежу”.

2. При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами за відокремлені підрозділи (далі - філії).

Юридичні особи (далі - головні підприємства) під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за філії (у випадках, передбачених Податковим кодексом України) заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т. ч.:

реквізит „Код платника” (податковий номер головного підприємства);

реквізит „Код фактичного платника” (податковий номер філії); реквізит „Призначення платежу”.

3. При готівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами.

Громадяни під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування, програмно-апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) та через каси надавачів платіжних послуг заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т. ч.

реквізит „Код фактичного платника” (податковий номер громадянина платника податків);

реквізит „Призначення платежу”.

При цьому реквізит „Код платника” містить код надавача платіжних послуг, з використанням технічного пристрою якого або через каси якого проводиться готівковий розрахунок.

Під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» у Фастівській ДПІ розповідали про переваги застосування ПРРО

 

Начальник Городоцької ДПІ Роман Миськів відповідав на запитання платників під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Переваги застосування ПРРО суб’єктами господарювання».

Відповідаючи на запитання платників, очільник ДПІ інформував про зміни до Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР, внесені Законом України від 30.06.2023 № 3219-ІХ, зокрема, щодо особливостей застосування штрафних санкцій, розмір яких становить 25% вартості проданих з порушенням товарів/послуг за порушення, вчинене вперше та 50% за кожне наступне порушення у період з 01.08.2023 року до закінчення воєнного стану, але не пізніше ніж до 01.08.2025 року.

Платників цікавили переваги використання ПРРО, порядки реєстрації та використання ПРРО, тощо.

Додзвонювачів інформували, що серед переваг застосування ПРРО: можливість використання безкоштовного програмного забезпечення від ДПС, необмежений термін використання, швидка реєстрація та встановлення програмного забезпечення, можливість відправляти фіскальні чеки покупцям в електронному вигляді, автоматичне формування Z-звіту, а також детально інформували про порядок реєстрації ПРРО, формування та передавання до контролюючого органу інформації про розрахункові операції у формі фіскального звітного чеку (Z-звіт).

Городоцькі податківці інформують громадян та підприємців про оподаткування

 

        У Городоцькій ДПІ проведено «круглий стіл» з платниками податків, під час якого обговорили низку важливих тем, включаючи податок на нерухоме майно, земельний податок, отримання податкової знижки громадянами і дотримання роботодавцями трудового законодавства.

       Учасники «круглого столу» отримали інформацію щодо порядку розрахунку та сплати податку на нерухоме майно, оподаткування земельних ділянок. При цьому зауважили, що громадянам майнові податки розраховує податкова служба і надсилає платникам податкове повідомлення-рішення, в якому буде вказано за яку нерухомість чи земельну ділянку нарахований податок, суму податку та реквізити рахунку на який необхідно сплатити платіж.  Громадяни ж мають сплатити податки впродовж 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення.

        Крім того, податківці обговорили важливість дотримання роботодавцями трудового законодавства та мінімальних гарантій в оплаті праці, розповіли про роль забезпечення справедливих умов праці, захисту прав та інтересів працівників, виплату офіційної заробітної плати та вплив на надходження до бюджетів. 

         Також, фахівці нагадали про умови та вимоги для отримання податкової знижки і підкреслили, що своєчасна подача декларації та відповідних документів дозволить повернути частину коштів за навчання громадянам, які прагнуть здобувати нові знання та покращувати свої професійні навички.    

        Учасники отримали рекомендації та цінні знання, які допоможуть їм дотримуватись законодавства, працювати в правовому полі та сприятимуть розвитку їх діяльності. 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень