Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

На Городоччині податківці обговорили з представниками органів місцевого самоврядування новації та особливості застосування РРО/ПРРО у зв’язку зі змінами, внесеними Законом №3219

Дата: 20.09.2023 12:27
Кількість переглядів: 67

         У Городоцькій ДПІ відбулась зустріч в.о. начальника Городоцької ДПІ Ореста Мельника з платниками податків.

         Темою зустрічі були актуальні питання сьогодення: застосування РРО/ПРРО суб’єктами господарювання сфери проведення розрахункових операцій та поновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». 

         Орест Мельник повідомив представників територіальних громад про основні зміни, внесені Законом України від 30.06.2023 року №3219  до податкового законодавства та до законодавства, що регулює питання застосування РРО та інформував щодо кола платників для яких застосування РРО наразі  є обов’язковим.

         Звернув увагу на особливості проведення розрахункових операцій під час торгівлі підакцизними товарами: алкогольними, тютюновими виробами та пальним, важливості та необхідності відображення СГ в чеках РРО/ПРРО усіх обов’язкових реквізитів, особливо в частині використання режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів, обліку їх кількості, а також зазначення цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серії та номера) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.

         Детально інформував про  внесені зміни до Закону України від 06.07.1995   №265 в частині застосування штрафних санкцій, звернувши увагу на особливості відновлення відповідальності за порушення вимог цього Закону з 01.08.2023 та з 01.10.2023 року у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року №3219-IX, згадавши і про пом’якшення відповідальності для певної категорії платників.

          Також, представників органів місцевого самоврядування інформували щодо можливостей  використання СГ програмних реєстраторів розрахункових операцій, які є дешевшими та простішими у використанні, а програмне забезпечення для ПРРО, що  створене ДПС є безкоштовним та скачується з сервера ДПС самостійно. 

          Наголосив, що працівники  Городоцької ДПІ забезпечують інформаційною та практичною допомогою щодо реєстрації РРО/ПРРО всіх СГ, що зобов’язані застосовувати РРО при продажу товарів/послуг.

        Під час спілкування надано докладні роз’яснення щодо можливості листування з податковими органами за допомогою електронного кабінету та щодо порядку використання РРО/ПРРО у сільській місцевості.

 

 

Щодо формування та видачі фіскальних касових чеків покупцям при торгівлі в мережі Інтернет

          У зв’язку з надходженням численних звернень від суб’єктів господарювання та з метою практичного застосування бізнесом, з питань проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, під час зустрічі з платниками податків працівниками ЦОПу надано приклади алгоритму дій продавців в частині виконання обов’язку щодо формування та видачі фіскальних касових чеків покупцям при торгівлі в мережі Інтернет.

Незалежно від способу доставки та за умови повної попередньої оплати покупцем за реквізитами поточного рахунку продавця застосування РРО/ПРРО для нього є необов’язковим.

У всіх інших випадках слід враховувати, що якщо:

Доставка товару здійснюється сторонньою кур’єрською службою, а оплата товару готівкою або за допомогою електронного платіжного засобу (ЕПЗ):

Товар «А» замовляється на сайті інтернет-магазину продавця, інтернет-магазин передає товар «А» кур’єрській службі за попереднім повідомленням покупця, далі виключно кур’єрська служба передає товар «А» покупцю, проводить розрахунок та надає фіскальний касовий чек РРО/ПРРО, після цього кур’єрська служба перераховує вартість оплаченого товару зі свого рахунку на рахунок продавця.

Доставка товару здійснюється кур’єром продавця з оплатою готівкою:

Товар «А» замовляється на сайті інтернет-магазину продавця, інтернет-магазин передає товар «А» кур’єру, далі покупець товару оплачує готівкою товар кур’єру, кур’єр передає товар «А» покупцю та проводить розрахунок і надає фіскальний касовий чек РРО/ПРРО, після цього кур’єр вносить готівку в касу продавця.

Доставка товару здійснюється кур’єром продавця з оплатою на сайті інтернет-магазину за реквізитами електронного платіжного засобу (ЕПЗ):

Товар «А» замовляється на сайті інтернет-магазину продавця та оплачується за реквізитами ЕПЗ, далі інтернет-магазин проводить розрахунок та передає фіскальний касовий чек РРО/ПРРО разом з товаром «А» кур’єру, а кур’єр надає фіскальний касовий чек РРО/ПРРО та товар «А» покупцю.

Доставка товару здійснюється з оплатою товару у відділенні оператора поштового зв’язку:

Товар «А» замовляється на сайті інтернет-магазину продавця, далі інтернет-магазин передає товар «А» оператору поштового зв’язку, такий оператор від свого імені приймає післяплату та надає фіскальний касовий чек РРО/ПРРО, який це підтверджує, після чого оператор поштового зв’язку перераховує кошти за товар «А» зі свого рахунку на рахунок інтернет-магазину.

Доставка товару здійснюється з оплатою товару за реквізитами ЕПЗ продавця та/або відстроченням платежу:

У випадку попередньої оплати за товар «А» за реквізитами ЕПЗ інтернет- магазину або продажу товару «А» з відстроченням платежу оператор поштового зв’язку вручає покупцю товар «А» разом з фіскальним касовим чеком РРО/ПРРО від продавця.

Доставка товару здійснюється службою доставки, що не є учасником купівлі-продажу:

Товар «А» замовляється на сайті інтернет-магазину продавця, далі продавець передає товар «А» експедитору для доставки за адресою, яка була повідомлена покупцю. Продавець передає товар експедитору для доставки покупцю і зобов’язаний надати покупцю фіскальний касовий чек РРО/ПРРО, сформований із застосуванням виду оплати, який найбільш якісно характеризує договірні відносини між продавцем і покупцем, до або не пізніше отримання товару «А» покупцем.

Місце та умови видачі товару «А» покупцю мають бути повідомлені йому продавцем у момент укладення договору купівлі-продажу.

Примітки:

Паперова та електронна форма фіскальних касових чеків є рівнозначними між собою та можуть видаватися у будь-якому з наведених випадків.

У випадку поділу оплати на частини, з врахуванням відсутності пільги визначеної пунктом 2 статті 9 Закону від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», кількість фіскальних касових чеків має відповідати кількості частин оплати, в межах загальної суми чеку продажу, в якому зазначена номенклатура товарів.

Під наданням (видачою, врученням, передачею) фіскального касового чека слід розуміти всю варіативність можливих способів його передачі покупцю (споживачу). Таким чином, видати фіскальний касовий чек на апаратному РРО та/або програмному РРО, означає вручити покупцю його паперову форму та/або надіслати фіскальний касовий чек в електронній формі на абонентський номер або адресу електронної пошти покупця (споживача).

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень