Роз’яснення змін в застосуванні РРО/ПРРО, які набрали чинності з 1 серпня під час проведення «круглого столу» у Городоцькій ДПІ
У зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» фахівціями Городоцької ДПІ проводиться масштабна роз’яснювальна робота з платниками податків.
Так, у Городоцькій ДПІ відбувся «круглий стіл» за участі заступника начальника ДПІ Oреста Мельника з фізичними особами - підприємцями, яких цікавили питання реєстрації РРО/ПРРО, змін у застосуванні РРО з 1 серпня та застосування штрафних санкцій за порушення використання РРО/ПРРО.
На всі питання платники отримали вичерпні відповіді.
Податківці провели засідання круглого столу з ФО-підприємцями щодо застосування РРО/ПРРО
У Городоцькій ДПІ з ФО-підприємцями відбувся «круглий стіл» щодо застосування РРО/ПРРО.
Податківці розповіли присутнім, що застосування РРО/ПРРО є обов’язковим для всіх підприємців ІІ-ІV груп єдиного податку незалежно від виду діяльності та обсягу доходу та для ФО- підприємців на загальній системі оподаткування. Окремо, зауважила, що підприємці І групи єдиного податку звільнені від використання РРО/ПРРО.
Крім того, закцентували увагу, що з 01.10.2023 року відновлюється застосування штрафних санкцій до порушників у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Який алгоритм дій у разі зміни даних, які вносяться до облікової картки ФО – платника податків (заява за ф. № 5ДР)?
Заступником начальника Городоцької ДПІ Орестом Мельником надано коментар.
Необхідно подати заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР (далі – Заява за ф. № 5ДР) (додаток 12 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822) та документ, що посвідчує особу (після пред’явлення повертається):
– до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання);
– у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання або до будь-якого контролюючого органу.
Для заповнення Заяви за ф. № 5ДР використовуються дані паспорта та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.
Для підтвердження інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особа подає один з таких документів:
витяг з реєстру територіальної громади;
паспорт, виготовлений у формі книжечки;
тимчасове посвідчення громадянина України;
довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
2. Внесення змін до облікових даних платника податків та виготовлення реєстраційного номера облікової картки платника податків здійснюється протягом трьох робочих днів з наступного дня після дня подання фізичною особою Заяви за ф. № 5ДР.
3. Картка платника податків, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків видається за умови пред’явлення контролюючому органу паспорта.