Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Робоча зустріч

Дата: 22.08.2023 12:18
Кількість переглядів: 80

Відбулася робоча зустріч начальника Городоцької  ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Романа Миськіва та голови Комарнівської ОТГ Ігоря Черевичника.

Під час заходу обговорено важливість сплати податків, зборів, обов’язкових платежів в умовах воєнного стану, збереження та створення робочих місць, виплати заробітної плати найманим працівникам, сплата майнових податків, погашення податкового боргу, дотримання вимог податкового законодавства.

Окрім того, було наголошено на дотриманні платниками податків вимог порядку застосування РРО/ПРРО, функціонування комунікаційної платформи, зміни в заповненні платіжних реквізитів та інші питання.

Також посадовець поінформував про кампанію декларування доходів громадян, отриманих  у 2022 році, про право громадян на податкову знижку за понесеними витратами впродовж минулого року.

     На завершення зустрічі Роман Миськів наголосив  про роботу електронних сервісів ДПС, зокрема про роботу сервісу «Електронний кабінет», за допомогою якого можна подавати звітність та перевіряти стан розрахунків з бюджетом.

Начальник Городоцької  ДПІ провів «гарячу лінію»

     Сьогодні у приміщенні Городоцької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбулася телефонна «гаряча лінія» начальника ДПІ Романа Миськіва з платниками податків. Додзвонювачі мали змогу дізнатися від начальника інспекції про основні зміни в податковому законодавстві та поставити посадовцю ряд запитань які їх цікавлять.

     Зокрема запитували про особливості оподаткування єдиним податком з 1 серпня 2023 року платників на спрощеній системі оподаткування, щодо новацій та особливостей використання РРО/ПРРО, про нарахування земельного податку та податку на нерухоме майно (житлова та нежитлова нерухомість), в тому числі надання пільг окремим категоріям громадян.

Запитували громадяни й про особливості отримання податкової знижки: які терміни подання декларації для отримання податкової знижки, які документи потрібні та які категорії громадян можуть на неї претендувати. На усі поставлені запитання було надано вичерпну, повну відповідь.

Податківці Городоцької ДПІ проводять роз’яснювальну роботу

з питань застосування програмних РРО

 

     Днями фахівцями Городоцької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області  проведено тренінг з відвідувачами Центру обслуговування, в ході якого платники податків дізналися про особливості та переваги застосування програмних РРО (далі –ПРРО).

     Податківці зазначили,  що застосування ПРРО має переваги порівняно з класичними РРО, зокрема: ПРРО може бути встановленим на смартфон, планшет, комп’ютер чи на будь-який інший пристрій, що підтримує операційну систему Windows, Android та має підключення до мережі Інтернет; реєстрація ПРРО в контролюючому органі здійснюється в режимі онлайн без додаткових документів та лише в електронній формі; обмін документами між ПРРО та фіскальним сервером здійснюється виключно в електронній формі, що виключає будь-які контакти суб’єкта господарювання з посадовими особами ДПС; не потребує реєстрації та ведення КОРО тощо.

Також було відмічено, що впровадження ПРРО допомагає бізнесу зменшити витрати на придбання касової техніки, та захищає споживачів в придбанні якісної продукції та послуг у суб’єктів господарювання.

Разом з тим звернули увагу, що для інформування платників податків на сайті ДПС створений банер «Програмні РРО», розділи якого містять: посилання на програмні рішення; нормативно-правові акти; повідомлення, роз’яснення, відповіді на актуальні питання для платників; описи АРІ фіскального сервера Єдиного вікна подання електронної звітності та Електронного кабінету; форми електронних документів для ПРРО, які застосовуються користувачами для реєстрації/ перереєстрації/скасування реєстрації ПРРО, а також під час застосування ПРРО; електронні ключі тестових платників; інформацію щодо особливостей отримання електронних довірчих послуг для програмних РРО.

 

Реалізація права на податкову знижку

 

      Нещодавно у Городоцькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській  області відбулася зустріч з платниками податків Городоччини на тему  «Реалізація громадянами права на податкову знижку». В ході зустрічі  громадяни – фізичні особи дізналися, що згідно з положеннями ст.166 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

          Податківці пояснили, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема:  квитанціями;  платіжними дорученнями;  фіскальними або товарними чеками;  прибутковими касовими ордерами;  меморіальними ордерами тощо. Крім того, понесені витрати підтверджуються копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

          Разом з тим повідомили, що для реалізації права на податкову знижку  платнику податку необхідно заповнити та подати річну  декларацію до 31 грудня року наступного за звітним. Подати декларацію можна через Електронний кабінет платника (https://cabinet.tax.gov.ua/) при наявності електронного цифрового підпису.

         Усім присутнім було надано повну та вичерпну відповідь.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень