Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Городоцька ДПІ інформує

Дата: 28.04.2023 11:10
Кількість переглядів: 163

Увага! Граничний  термін подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік – 01 травня 2023 року

Городоцька ДПІ ГУ ДПС у Львівській  області нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року, завершується 1 травня поточного року.

Декларування доходів та сплата податків і зборів з отриманих доходів – це особистий внесок кожного українця у розвиток нашої держави, її фінансової безпеки та обороноздатності.

Відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України (далі –  Кодекс) платники податку зобов’язані самостійно обчислити суму податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) та військового збору шляхом подання до податкового органу податкової декларації, при отриманні:

-  окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування (п. п. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Кодексу);

-  доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (п. п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу);

- іноземних доходів  (п. п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу).

Тож, для зазначеного переліку громадян граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік – 01 травня 2023 року (включно).

Звертаємо увагу, що особи, які отримували протягом 2022 року іноземні доходи та у яких відсутні підтверджуючі документи щодо суми отриманого ними доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ними податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 Кодексу, мають право відповідно до п.п. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Кодексу подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня 2023 року. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Кодексом та іншими законами.  

Нагадуємо, що прозвітувати про отримані минулріч доходи можна дистанційно засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». 

Для формування та надсилання документів звітності в електронній формі, зокрема податкової декларації, платник може використати обране на власний розсуд програмне забезпечення, у тому числі ІКС «Електронний кабінет» (cabinet.tax.gov.ua), у розділі «ЕК для громадян» якого розміщено сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», що надає можливість громадянам предзаповнити податкову декларацію на підставі даних ДПС та подати її в електронному вигляді. При цьому скористатися зазначеним сервісом зможуть особи, які ідентифіковані за особистим ключем, виданим кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг.

Більше про декларування доходів громадян – за посиланням: 

http://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2023/.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень