A A A K K K
для людей із порушенням зору
Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Городоцька ДПІ інформує

Дата: 16.03.2023 16:14
Кількість переглядів: 88

Для яких фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку, застосування РРО/ПРРО не є обов’язковим?

 

       Дане питання обговорили під час проведення зустрічі у Городоцькій ДПІ.

       Начальник Городоцької ДПІ Роман Миськів зазначив, що згідно пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

        Крім того, для платників єдиного податку другої-четвертої груп діють виключення, передбачені статтею 10 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265). На виконання вказаної статті Урядом прийнято Постанову №1336 від 23 серпня 2000 року «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1336 від 23 серпня 2000 р. (далі - постанова № 1336), що передбачає умови та порядок ведення діяльності без застосування РРО (за умови використання ними розрахункових книжок та КОРО).

       Звернув увагу, що 23 грудня 2021 року внесено зміни до постанови №1336, якими передбачено, що роздрібна торгівля на території села товарами (крім підакцизних товарів) фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, може здійснюватись без застосування РРО/ПРРО (за умови використання ними розрахункових книжок та КОРО).

        Цей пункт не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:

· така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;

· такими фізичними особами — підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через Інтернет;

· сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій для форм і умов проведення діяльності, визначених у цьому пункті.

Але у разі перевищення річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) суми 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів), застосування РРО/ПРРО стане обов’язковим.

        Також при здійсненні діяльності, що передбачена статтею 9 Закону № 265 РРО/ПРРО не застосовується, розрахункова книжка та КОРО не ведеться.

 

У Городоцькій ДПІ навчали подавати електронну звітність

         Нещодавно у Городоцькій ДПІ відбувся тренінг щодо електронної звітності.

         Платникам податків було надано роз’яснення, а також показано на практиці, як саме проходить процес електронного звітування, за допомогою яких програм формуються, підписуються електронними ключами та відправляються податкові звіти. Під час навчання головний державний інспектор Городоцької ДПІ Ірина Ковалик зауважила, що надіслана через мережу Інтернет із застосуванням посилених електронних сертифікатів кваліфікованого електронного надавача звітність, окрім економії часу, ще й не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання. Звітність в електронному вигляді – це просто і зручно.

          Ірина Ковалик повідомила, що з 1 січня 2023 року старувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2022 року. Надала практичну допомогу учасникам заходу щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. Також на навчанні обговорили питання щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування: терміни подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, ставки збору та базу декларування.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень