Комарнівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район

Положення по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Комарнівської міської ради Львівської області

Дата: 17.12.2021 14:13
Кількість переглядів: 385

 

Положення по податку  на нерухоме майно,

відмінне від земельної ділянки, на території

Комарнівської міської ради Львівської області

 

1. Платники податку

1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

1.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

2. Об’єкт оподаткування

2.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

2.2. Не є об’єктом оподаткування об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, визначені  пунктом 266.2.2. статті 266  Податкового кодексу України.

 

3. База оподаткування

3.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

3.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

3.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно, виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

 

                                     4. Пільги із сплати податку

Пільги зі сплати податку визначені в додатку 2 до рішення.

4.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на
60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх
кількості
- на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

         Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів. 

   Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об’єктом оподаткування.

 

                                         5. Ставки податку  

Ставки податку визначені в додатку 1 до рішення.

 

                                        6. Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

                                        7. Порядок обчислення суми податку

Обчислення суми податку здійснюється відповідно до пунктів 266.7, 266.8 статті 266 Податкового кодексу України.  

 

8. Порядок сплати податку

Порядок сплати податку визначається пп. 266.9 статті 266 Податкового кодексу України.

Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до міського бюджету відповідно до п.266.9 ст. 266   згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

                               9. Строки сплати податку

9.1. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

    9.2. У разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення - рішення у строки, встановлені підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 Податкового кодексу, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

   9.3. Податкове зобов’язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 Податкового Кодексу.

 

10. Строк та порядок

подання звітності про обчислення і сплату податку

         Строки  та порядок  подання звітності  про обчислення і сплату податку визначено пп. «б» пп. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України.

 

 

 

Секретар ради                                                             Вовк І.К.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень